مشکلات آیلتس، تقلب و لو رفتن سوال

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات آزمون آیلتس احتمال لو رفتن سوالات از طریق برگزار کنندگان آزمون است. طی سال‌های اخیر در ایران در پی شائبه لو رفتن سوالات چند مرتبه شاهد "withheld" یا "نگه داشتن" نتیجه آزمون از طریق مؤسسه IDP بوده‌ایم. 

به هنگام ثبت نام و امضای رضایت نامه شرایط آزمون یکی از بندهای آن اجازه نگه داشتن نتایج را به مؤسسه برگزارکننده آیلتس می‌دهد. مطابق این بند "آیلتس می‌تواند نمره‌های شما و طبعاً کارنامه شما را پس از سیزده روزی که قول داده شده، به شما ندهد و نگه دارد". نگه داشتن می‌تواند جمعی یا فردی باشد.

 

 

Withheld موارد فردی:
 

اگر در فاصله کوتاهی نمره شما شدیداً افزایش داشته باشد. مثلاً در فاصله دو هفته یا یک ماه «دو یا سه» نمره افزایش داشته باشید. در این صورت، سازمان مرکزی IELTS با کنترل دوباره، امکان دارد از شما بخواهد مجدداً هر چهار اسکیل یا یکی از آن‌ها را امتحان بدهید. یا اینکه از شما می‌خواهد با خط خودتان توضیح دهید که در این فاصله کوتاه چه اتفاقی افتاده‌است. پس از این، احتمالاً نمره شما بدون تغییر آزاد می‌شود. مگر اینکه IELTS اقناع نشود؛ که در این صورت امکان دارد هیچ نمره‌ای به شما داده نشود. تفاوت دست خط در اسکیل‌های سه‌گانه (ریدینگ، لیسنینگ و رایتینگ) که شائبه تقلب را بوجود بیاورد. متفاوت بودن نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد در اوراق ثبت نامی با مدارک ارائه شده.

 


Withheld   موارد جمعی:
 

شائبه تقلب یا لو رفتن سوالات به صورت کلی و عمومی از سوی مسئولان یک مرکز IELTS . تعداد «نامعقول و بسیار زیاد» افرادی که در اسکیل‌های دریافتی (ریدینگ و لیسنینگ) ۲ نمره یا بیشتر با اسکیل‌های تولیدی (اسپیکینگ و رایتینگ) فاصله دارند. دریافت گزارش در مورد تخلف، رشوه… از سوی نهادهای خاص نظارتی (سازمان بازرسی کل کشور، سازمان سنجش…) در مورد یک مرکز برگزارکننده آیلتس. نظارت سالانه دوره‌ای و “Random” برای بالا بردن کیفیت از سوی سازمان مرکزی IELTS.

 

 

مقالات مرتبط:

سوالهای تکراری در آیلتس

نکات ضروری برای آزمون آیلتس

برترینهای آیلتس در جهان در اکتبر 2019

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون آیلتس و مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس

تقلب در آزمون آیلتس

مقایسه مراکز برگزاری آزمون IELTS در ایران

قیمت آزمون آیلتس و حقایق هزینه بالای این آزمون

خرید مدرک آیلتس تنها یک فریب است

آزمون آیلتس آنلاین جدید برای حمایت از دانشجویان تحت تأثیر محدودیت های Covid-19

لغو آزمون آیلتس

مقالات لیسنینگ

مقالات اسپیکینگ

مقالات ریدینگ

مقالات رایتینگ

مقالات عمومی آیلتس

نظرات و توصیه های امتحانی

نمونه امتحانات آیلتس سراسر جهان

کلاس آیلتس حضوری

کلاس مکالمه حضوری

کتابهای استاد حمیدی

کلاس آیلتس آنلاین

کلاس مکالمه آنلاین

 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top