ویزای تحصیلی استرالیا

بسیاری از دانشجویان بین المللی به دلیل سیستم آموزشی و زندگی عالی تصمیم به اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می نمایند. در حال حاضر استرالیا سومین مقصد انگلیسی زبان محبوب برای دانشجویان بین المللی است. برای تحصیل در استرالیا تحصیل ویزای تحصیلی باید اخذ شود. با ادامه این مقاله همراه شوید و تمامی اطلاعات مورد نیاز در زمینه ویزای تحصیلی استرالیا ا کسرب نمایید. آموزش مدرسه در استرالیا شامل مهد کودک،‌ پیش دبستان،‌ دبستان، دبیرستان و دبیرستان ارشد (کالج) است. به صورت کلی تحصیل در مدارس استرالیا 13 سال ادامه دارد. اما تحصیل در استرالیا تا سن 16 سالگی اجباری است.

مدارس در استرالیا به سه بخش دولتی، غیردولتی ( وابسته به ادیان ) و مدارس مبتنی بر آموزه های فلسفی تقسیم می شوند. دانش آموزان پس از اتمام آزمونهای دوره متوسطه موفق به دریافت یک گواهینامه رسمی می شوند. که این گواهینامه مورد قبول تمامی مراکز آموزشی استرالیا در مقاطع بالاتر می باشد.  

اسکان دانش آموزان در مدارس استرالیا

اسکان دانش اموزان در استرالیا به دو روش صورت می پذیرد.

  1. برخی مدارس این کشور به صورت شبانه روز هستند و کلیه امکانات رفاهی در آنها فراهم هستند
  2. در صورتیکه دانش آموزان به دنبال آشنایی سریعتر با فرهنگ و آداب و رسوم مردم استرالیا هستند. آنها می توانند در خانه هایی که توسط دولت استرالیا مورد تایید است ساکن شوند.

ویزای دانشجویی در مقطع لیسانس در استرالیا

برای اخذ ویزای داشجویی استرالیا در مقطع لیسانس شما باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشید. برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا شما باید موفق به کسب نمره 6 در آزمون آیلتس گردید. در بین 43 دانشگاه معتبر استرالیا،‌ 8 دانشگاه آن در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. صورتی که شما از نظر معدل و یا دانش زبان انگلیسی در سطح قابل قبولی نباشید. ابتدا باید در دوره های Foundation شرکت نمایند. مقطع کارشناسی در استرالیا 4 سال است. همچنین هزینه تحصیل شما بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. ولی بطور میانگین هزینه های تحصیل از سالی 20 هزار دلار استرالیا شروع می شود. توجه داشته باشید که، دانشجویان مقطع لیسانس اجازه 20 ساعت کار در طی  یک هفته را دارند. که این خود کمک بزرگی در تامین هزینه های زندگی دانشجویان است.

ویزای دانشجویی در مقطع فوق لیسانس در استرالیا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا شما باید مدرک لیسانس داشته باشید. مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 نیز جزو ضروریات است. شما جهت اخذ پذیرش در برخی از دانشگاه های استرالیا به توصیه نامه نیز احتیاج است. توجه داشته باشید که، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اجازه کار به صورت نامحدود را دارند. و این امر مطمعنا جبرانی برای هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا خواهد بود. یکی از فواید تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا سهولت ورود به مقطع دکتری است. هزینه دوره فوق لیسانس بطور میانگین از سالی 25 هزار دلار استرالیا شروع می شود.

 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top