ویزای سرمایه گذاری در یونان

ثبت شرکت در یونان، یکی از فرصت های سرمایه گذاری در یونان است. در حال حاضر بسیاری از افراد(سرمایه داران)، با هدف مهاجرت به اروپا، قصد سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی(حوزه شینگن) را دارند. ثبت شرکت در یونان نیز یکی از گزینه هایی است که سرمایه گذاران به آن می اندیشند. ابتدا و قبل از هر گونه اقدام حقوقی جهت ثبت شرکت در یونان، باید از شرایط ثبت شرکت در یونان آگاهی داشته باشید. 

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود (EPE) در یونان

رایجترین سرمایه کذاری در یونان برای کارآفرینان کوچک و متوسط، ثبت شرکت با مسئولیت محدود یا EPE است. برای تأسیس این نوع شرکت، دو شریک ، اشخاص حقیقی یا حقوقی و حداقل سرمایه 4500 یورویی لازم است. که در هنگام تشکیل باید حداقل نیمی از آن پرداخت شود. زمان و هزینه این نوع شرکت نسبت به روش دیگر یعنی ثبت شرکت سهامی با مسئولیت محدود کمتر است. اگر یکی از شرکاء ، مقیم اتحادیه اروپا نباشد ، وی ابتدا باید اجازه اقامت را کسب کند. توجه داشته باشید که ثبت شرکت در یونان موجب اخذ اقامت نخواهد شد.

سرمایه گذاری در يونان از طریق تمكن مالی (FIP) یا (خود حمایتی)

طبق ماده 20 قانون 4251/2014 (قانون مهاجرت)، شهروندان کشورهای ثالث (غیر اتحادیه اروپا) که از نظر اقتصادی مستقل هستند. اگر از درآمد ثابت و كافی سالانه برای تأمین هزینه های زندگی خود (بازنشستگان با درآمد بالا و غیره) برخوردار باشند. بدون انجام كار، فعالیت اقتصادی یا سرمایه گذاری اجازه اقامت در یونان (ویزای تمکن مالی) را اخذ کنند. 

جهت اخذ ویزای تمکن مالی که نوعی ویزای بلند مدت (D) می باشد. متقاضی می بایست به کنسولگری یونان در محل زندگی خود مراجعه کند. و ثابت کند که بدون نیاز به کار قادر به تأمین هزینه های زندگی در یونان است. همچنین این فرد ممکن است با اعضای خانواده خود همراه باشد. همراهان باید هر کدام درخواست جداگانه ای برای ویزای به کنسولی یونان ارائه دهند.

  • برای اخذ این نوع اقامت لازم است سرپرست خانوار به ازای خود و اعضای خانواده مبلغ 60000 یورو در حساب قرار دهد.
  • مبلغ درآمد ماهیانه متقاضی باید حداقل 2000 یورو باشد. که برای همسر 20% ( 400 یورو ) و برای هر فرزندی 15% ( 300 یورو ) افزایش می یابد.

مبالغ فوق میتوانند از راه هایی مانند اجاره نامه ملک، حقوق بازنشستگی یا سود سهام شرکت باشند.

اقامت دریافت شده در این روش 2 سال اعتبار دارد.

 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top