قوانین مهاجرتی یونان

در ابتدا باید بتوان ثابت کرد که زدواج شما با یک شهروند یونانی یا شهروند اتحادیه اروپا برای اخذ اقامت نیست و با عشق و علاقه انجام می شود؛ پس مدارک زیر را باید آماده کنید:

مدارک مربوط به تابعیت یونانی همسر. ثبت ازدواج به صورت رسمی و قانونی در کشور یونان. گواهی ازدواج. کامل کردن درخواست ویزای خود. خوب است بدانید برای تمام ازدواج های یونانی مراحل اخذ ویزا به صورت رایگان خواهد بود. برای صدور ویزا از شما هزینه ای گرفته نمی شود. 

وضعیت دخل و خرج مهاجران در یونان

هزینه های زندگی در یونان به نسبت دیگر کشورهای اتحادیه اروپا کمی پایین تر است اما باید توجه داشته باشیم که به طور متوسط میزان حقوق ها نیز در این کشور پایین تر از سایر کشورهای اروپایی می باشد.  دلیل این امر هم به نوعی مشخص شده  است و آن هم به دلیل طرح های ریاضتی و ورشکستگی اقتصادی بنگاه های اقتصادی یونان در طی سالیان گذشته می باشد. بر این مبنا، شرایط متوسط درآمدی (خالص) یونانی ها حدود 729.66€ (یورو) می باشد. این در حالی است که متوسط هزینه زندگی ماهیانه حدود 1000€ (یورو) است که این امر هرگز به مذاق شهروندان خارجی مخصوصا کارگران ماهر خوش نمی آید.

سوالات متداول در خصوص مهاجرت به کشور یونان

متقاضیان مهاجرت به یونان با سوالات زیر مواجه می شوند:
بهترین روش برای مهاجرت به یونان چیست؟ از آنجایی که یونان وضعیت اقتصادی خوب و مساعدی ندارد، تحصیل و یا خرید ملک در این کشور می توانند منطقی و اسان ترین  مسیر ورود را برای افراد فراهم آورند.
مهم ترین دلایل افراد برای مهاجرت به یونان چیست؟ از آنجا که کشور یونان یکی از کشورهای عضو شنگن است، متقاضیان این کشور را  پلی برای رفتن به کشور های اروپایی و پیشرفت خود میدانند.
آیا تحصیل در یونان ارزان قیمت است؟ دانشجویان اروپایی نیازی به پرداخت شهریه در یونان نخواهند داشت یعنی تحصیل انها رایگان میشود.اما دانشجویان غیر اروپایی باید سالیانه در حدود 1500€ (یورو) شهریه به دانشگاه پرداخت کنند.
مهاجرت از طریق خرید ملک در یونان به چه سرمایه اولیه ای نیاز دارد؟ خرید ملک در یونان حداقل به 250000€ (یورو) سرمایه نیاز خواهد داشت.

 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top