ویزای تحصیلی انگلستان

در مقاله زیر شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزا و پذیرش تحصیلی انگلستان مورد بحث و بررسی قرار می گیرند. آیا می توان به واسطه ویزای تحصیلی انگلستان اقامت و تابعیت انگلیس را اخذ کرد؟ شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس چگونه می باشد؟ آیا دانشجو حین تحصیل اجازه کار دارد؟ انگلیس یکی از کشورهای قدرتمند در اروپاست. که برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور جذابیت های زیادی دارد.

اقامتگاه دانشگاهی در انگلستان

اقامتگاه‌های تحت نظر دانشگاه‌های انگلستان امکانات گسترده ای را به دانشجویان ارائه می‌دهند. این امر دلیل محبوبیت این گزینه برای سکونت در انگلستان، در میان دانشجویان مهاجر می‌باشد. یکی از دلایلی که اغلب دانشجویان سال اول‌ این نوع اقامتگاه‌ها را انتخاب می‌کنند. امکان بهره‌مند شدن از فضاهای دانشجویی و روابط اجتماعی بین‌المللی موجود در این اقامتگاه‌ها می باشد.
یکی از مزایای این نوع اسکان زندگی اجتماعی و در عین حال زندگی مستقل می باشد . بعلاوه، نزدیکی این اقامتگاه‌ها به مراکز تجاری، بازارها، سالن‌های سخنرانی و ورزشگاهها ، هزینه‌های مالی و زمانی را کاهش می‌دهد.

با توجه به اینکه تقاضا برای این گزینه بسیار بالا می باشد، دسترسی دانشجویان به این گزینه اکثرا محدود است. با این حال اکثریت دانشگاه‌ها امکان دسترسی به اقامتگاه‌ها را برای دانشجویان سال اولی تضمین می‌کنند. البته شایان ذکر است. دلیلی برای نگرانی شما در صورت عدم دسترسی به این گزینه وجود ندارد. زیرا با توجه به نوع ارتباط موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر با دانشگاه‌های انگلستان، ما این مشکل را در اکثر مواقع حل میکنیم. و شرایط را برای اسکان شما آماده می سازیم.

خانه و آپارتمان مشترک در انگلستان

بسیاری از دانشگاه‌ها قرارداد‌های سکونتی خاصی را ارائه می‌دهند که بوسیله‌ی آن، دانشجو می‌تواند اتاقی را از یک مالک خصوصی اجاره نماید و هماهنگی بین طرفین قرارداد توسط دانشگاه انجام می‌شود. همچنین در صورت بروز مشکلات احتمالی بین مالک و دانشجو، دانشگاه مسئولیت پیگیری و رفع مشکلات به وجود آمده را بر عهده خواهد داشت که همین موضوع یکی از دغدغه‌های اصلی بسیاری از دانشجویان برای سکونت در انگلستان است که با این روند اجرایی و نظارت مستقیم دانشگاه این مورد عملاً حل می‌شود. انتخاب این نوع قراردادها به‌ویژه در میان دانشجویان سال دوم، که سال اول تحصیل خود را در اقامتگاه‌های دانشجویی گذرانده بودند، بسیار مرسوم است. تعامل با دیگر دانشجویان در یک خانه‌ی مشترک با نظارت دانشگاه بعد از گذراندن یک سال در اقامتگاه‌های دانشگاهی، فرآیند انتقال این دانشجویان را به خانه‌های مشترک جدید را می‌تواند راحت‌تر فراهم کند. با این وجود اگر شما فرصت زندگی در اقامتگاه‌های دانشجویی را تا به حال نداشته‌اید، می‌توانید با حضور در این آپارتمان‌ها یا خانه‌ها یک فضای زندگی جدیدی را با گروهی از دانشجویان دیگر تجربه کنید که در این سبک از اقامت نسبت به اقامتگاه‌های دانشجویی استقلال شخصی بیشتری دارید.

اقامتگاه‌های خصوصی در انگلستان

اقامتگاه‌های بخش خصوصی از گزینه‌های جدید اضافه شده در پاسخ به درخواست‌های گسترده و مداوم دانشجویان، برای اسکان محسوب می‌شود. اقامتگاه‌های بخش خصوصی عموماً برپایه‌ی اصولی مشابه با اقامتگاه‌های متعلق به دانشگاه مانند محیط‌ های عمومی، سرویس‌های بهداشتی مشترک و غیره، استوار هستند. با این تفاوت که اقامتگاه‌های بخش خصوصی در پذیرش دانشجو از دانشگاه‌های مختلف محدودیتی ندارند

 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top