اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

با این که تحصیل در مقطع دکتری در فنلاند رایگان است. ولی معمولاً کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان مقطع دکتری که در بالاترین درجات و اطلاعات عملی هستند تعلق نمی­گیرد. به همین دلیل دانشجوی مقطع دکتری باید هزینه تحصیل خود را بپردازد. جالب است بدانید دانشجویانی که در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند. این امکان را دارند که به دانشجویان دوره­های پایین­تر آموزش دهند. البته مبلغی که بابت حقوق این کار به دست می­آورند بسیار کم است.

_ برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در کشور فنلاند متقاضی باید از دانشگاه سراسری فارغ ­التحصیل شود و یا اینکه در دانشگاه آزاد با معدل 14 به بالا تحصیلشان را به اتمام برسانند. برای پذیرش مقطع دکتری باید حداقل دارای معدل 15 و آیلتس 7 و در برخی مواقع نیازمند مدرک آزمون GRE است.

_ برای پذیرش در بسیاری از دانشگاه­های فنلاند باید در ترم پاییز اقدام نمایید. تنها برخی از دانشگاه­ها در بعضی رشته­ها پذیرش را در ترم بهار انجام می­دهند.

_ فاصله ه­ایی که بین مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. نباید بیش از 5 سال طول بکشد.

تحصیل در مقاطع مختلف فنلاند:

1. تحصیلات‌ در مدارس فنلاند

‌آموزش‌ و تحصیل در فنلاند به طور جدی . رسمی. از 7 سالگی آغاز می‌شود. و 9 سال‌ به‌ طول‌ می انجامد. این‌ تحصیلات‌ اجباری شامل‌ 6 سال‌ ابتدایی و 3 سال‌ متوسطه‌ می باشد. در این‌ مدت‌ دانش‌آموزان‌ با محیط‌ و دروس‌ پایه‌ و زبان‌های خارجی آشنا می‌شوند.

پس‌ از تحصیلات‌ متوسطه‌ دانش‌آموزان‌ وارد دبیرستان‌ها که‌ به‌ دو دسته‌ نظری‌ و حرفه‌ای‌ تقسیم‌ شده‌ است‌ می‌شوند. طول‌ دوره‌ دبیرستان‌ از سه‌ تا چهار سال‌ است‌ که‌ در پایان‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ داده‌ می‌شود. در دبیرستان‌های نظری، دانش‌آموزان‌ دروس‌ ادبیات، زبان‌های خارجی، علوم، ریاضی، ورزش، موسیقی و هنر را فرا می گیرند.

دوره‌های‌ حرفه‌ای‌ توانایی‌های‌ فنی‌ – حرفه‌ای‌ دانش‌آموزان‌ را بالا می‌برد و برای‌ دانش‌آموزانی‌ که‌ جذب‌ بازار کار می‌شوند مناسب‌ است.

برای‌ ورود به‌ دانشگاه‌های‌ فنلاند، کلیه‌ دانش‌آموزان‌ پس‌ از اتمام‌ دوره‌ دبیرستان‌ در آزمون‌ سراسری‌ دانشگاه‌ها شرکت‌ می‌کنند.

تحصیل‌ در دانشگاه های کشور فنلاند

‌تحصیلات‌ بسیار خوب و موفق در مؤ‌سسات‌ آموزش‌ عالی‌ تخصصی‌ و پلی‌ تکنیک‌ها (AMK/YH) امکان‌پذیر می باشد. در فنلاند 50 مرکز آموزش‌ عالی‌ زیر نظر وزارت‌ آموزش‌ (Ministry of Education) فعالیت‌ آموزشی‌ و پژوهشی‌ دارند که‌ شامل‌ 14 دانشگاه‌ جامع، 6 دانشگاه‌ و مؤ‌سسه‌ آموزش‌ عالی‌ تخصصی‌ و 30 پلی‌ تکنیک‌(AMK/YH) است.

شرط‌ ورود به‌ کلیه‌ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌ عالی. داشتن‌ مدرک‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ و قبولی‌ در آزمون‌ سراسری‌ دانشگاه‌هاست. در فنلاند کمتر از نیمی‌ از داوطلبین‌ موفق‌ به‌ ورود به‌ دانشگاه‌ها می‌شوند.

شرط‌ ورود دانشجویان‌ خارجی‌ به‌ مراکز آموزش‌ عالی‌ داشتن‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ فنلاند یا معادل‌ آن‌ و قبولی‌ در آزمون‌ ورودی‌ است. زبان‌ تحصیل‌ در دانشگاه‌های فنلاند، فنلاندی، سوئدی‌ و گاهی‌ هم‌ انگلیسی‌ است.

در نظام‌ آموزشی‌ جدید فنلاند سال‌ تحصیلی‌ دو نیم‌ سال‌ دارد که‌ در هر کدام‌ 20 واحد (Credits) و در هر سال‌ تحصیلی‌ 40 واحد گذرانده‌ می‌شود.

در سال‌ 1995 میلادی‌ مجلس‌ فنلاند قانون‌ تأسیس‌ پلی‌ تکنیک‌ها(AMK/YH) را تصویب‌ کرد. هدف‌ از تأسیس‌ پلی‌ تکنیک‌ها راهیابی‌ سریع‌تر به‌ بازار کار است. تا کنون‌ 30 پلی‌ تکنیک‌ مجوز تأسیس‌ گرفته‌اند که‌ در رشته‌های‌ گوناگون‌ دوره‌های‌ 4 ساله‌ برگزار می‌کنند. برای‌ ادامه‌ و اتمام‌ دوره، هر دانشجو نیازمند یک‌ سال‌ تمدید است.

تفاوت‌ پلی‌ تکنیک‌ها با دانشگاه‌ها در کاربردی‌ و حرفه‌ای‌ بودن‌ تحصیلات‌ آنها می باشد.

شرط‌ ورود به‌ پلی تکنیک‌ها داشتن‌ دیپلم‌ حرفه‌ای‌ از دبیرستان‌های‌ حرفه‌ای و موفقیت‌ در آزمون‌ ورودی هر پلی تکنیک‌ به‌ همراه‌ سابقه‌ کار است.

مزایای تحصیل در فنلاند

اقامت در فنلاند و گرفتن تابعیت فنلاند از طریق دریافت ویزای تحصیلی فنلاند همیشه یکی از روش­هایی بوده است که بسیاری از دانشجویان و متقاضیان ایرانی و سایر کشورهای دنیا آن را مورد توجه قرار داده­اند. همچنین تحصیل در فنلاند دارای مزایای بسیاری است. برای مهاجرت به فنلاند روش­های بسیاری برای متقاضیان ایرانی وجود دارد مانند اخذ ویزای کاری فنلاند و ویزای تحصیلی فنلاند  که در ادامه در خصوص ویزای تحصیلی و مزایای تحصیل در فنلاند اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

برای اطلاعات بیشتر با موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر همراه باشید.

 

دیگر مقالات مرتبط:

مقالات لیسینینگ
مقالات اسپیکینگ
مقالات ریدینگ

مقالات رایتینگ
مقالات عمومی آیلتس
نظرات و توصیه های امتحانی
نمونه امتحانات آیلتس سراسرجهان

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top