عمان و دیتافلو

 • آیا هدف کار در عمان را دارید؟
 • آیا می دانید ثبت نام گروه پزشکی در عمان چه روشهای را باید پشت سر بگذارید ؟
 • آیا می دانید دیتافلو چیست؟

ثبت نام دیتافلو چه موقع صورت میگیرد ؟
در این نوشتار شما با دیتافلو چیست؟ (What is Dataflow) آشنا خواهید شد.

 مهم ترین روشهای  که پزشکان جهت مهاجرت به عمان نیاز دارند پشت سر گذاندن مراحل  عمان dataflow می باشد. ما در موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر با بیش از ده سال سابقه درخشان، شما را از اول و تا انتهای مرحله  پروسه معادل سازی مدرک پزشکان در عمان و جزئیات کامل جواب به دیتافلو چیست؟ راهنمایی کرده و کارشناسان باتجربه دایانا مهاجر در تمام  امور مربوط به این حوزه از ابتدا تا اخرین مرحله بعد و اخذ ویزا را انجام خواهند داد.

 • عمان و دیتافلو و بررسی ان به همراه استاد حمیدی برترین استاد ایلتس شیراز

مهاجرت کادر درمان به عمان ۲۰۲۲
کار کنان  کادر درمان در عمان از  مزایا و حقوق بسیار مطلوبی  برخوردارمیباشند .بنابراین از جو کار در امنیت و  بیمه، اقامت کوتاه مدت عمان و مسکن رایگان نیز میباشد.  جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی شرایط کار در عمان (Working conditions in Oman)، بر کار در عمان ۱۴۰۱ | ویزای کار عمان ۲۰۲۲ کلیک نماید .برای مهاجرت کادر درمان به عمان میباست بدانید که دیتافلو چیست؟ به بحث و  شرایط اساسی مهاجرت کادر درمان به عمان خواهیم پرداخت 

سابقه کار: داشتن حداقل به مدت  ۳ سال سابقه کاری در زمینه مربوط برای پزشکان ایرانی مقیم عمان الزامی میباشد. قابل بیان است که داشتن سابقه کار بیشتر شانس متقاضی را افزایش میدهد .

میزان زبان لازم برای جاب آفر عمان: مسلط بودئن به زبان انگلیسی در حد آیلتس ۵/۵ (نیاز به ارائه مدرک زبان نیست)
داشتن سن مناسب: در کل جهت اخذ ویزای کار عمان معولا محدودیت سنی وجود نداشته است . ولی مناسب ترین سن برای پزشکان عمومی تا ۴۵ سال و پزشکان متخصص تا ۵۵ سال و در بعضی تخصص‌ها تا ۶۰ سال نیز مورد پذیرش میباشد.
شرکت در امتحان پرومتریک عمان: بیشتر درخواست کنندگان در زمینه کادر درمان مانند مهاجرت متخصص بیهوشی و دندانپزشکان  به عمان باید در امتحان پرومتریک پذیرش شده و مدارک خود را معادل سازی کنند  در کل  تایید مدارک در عمان انجام دهند که در این نوشتار با مبحث دیتافلو چیست؟ آشنا خواهید شد.
گرفتن دعوت نامه: شما جهت گرفتن  ویزای کار عمان (Obtain Oman work visa) نیاز به گرفتن دعوت‌نامه از طرف کارفرمای عمانی دارید. این دعوت‌نامه در صورت  دریافت مجوز کار در عمان قراردارد  باید بیان کرد  که دریافت این دعوتنامه برای کادر درمان راحت تر است.


مراحل مهاجرت پزشکان به عمان ۱۴۰۱
پزشکی در عمان، شغلیست که متغاضی زیادی دارد . یکی از موضوعات ان درآمد پزشک در عمان (Doctor’s income in Oman) و مخارج زندگی در عمان (Cost of living in Oman) میباشد. پزشکان در عمان از جایگاه اجتماعی در سطح بالایی برخوردار میباشند . پزشکی در انگلستان هم شغلیست که مورد توجه همگان میباشد . پزشکان در انگلیس قادرند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند . 

 

۱) شرکت و قبولی در آزمون پرومتریک (Prometric exam in Oman):

این امتحان به زبان انگلیسی میباشد  و در خارج ایران اجرا میشود . این امتحان جهت میزان سطح علمی و معادل سازی مدارک درخواست کندگان انجام میشود جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت موسسه دایانا مهاجر مراجعه کنید.

 

  ارزیابی مدارک (Dataflow):۲)

بعد ازبدست اوردن نمره ی قبولی در امتحان  پرومتریک به  مرحله ی دیتافلو می رسیم . دیتافلو چیست؟ در این قسمت در میبایست به سایت دیتافلو مراجعه نمایید  و مدارک لازم را ارسال نمایید . که در این نوشتارمورد بحث قرار خواهیم داد .  که دیتافلو عمان چیست وچه نوع مدارکی  جهت دیتا فلو عمان لازم میباشد .

 

۳) مصاحبه وایوا (Viva interview):

پزشکان جهت استخدام جهت کار در عمان، لازم است در جلسه مصاحبه وایوا شرکت کنند. که این گفتگو از اول در وزارت بهداشت عمان ویا صحه وبعد با کارفرما انجام میشود .شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به موسسه دایانا مهاجر مراجعه کنید. 

 

دیتافلو چیست؟
بعد از بدست اوردن نمره قبولی در امتحان پرومتریک، میبایست قسمت دیتافلو را با موفقیت گذراند. . بنابراین میبایست از اول کاملا بدانید که دیتا فلو چیست (What is dataflow) و چقدر وقت لازم دارد . جهت دریافت اطلاعات درباره ی امتحان  پرومتریک و دیتافلو میتوانید به سایت دایانا مهاجر مراجعه کنید 

در جواب  به پرسش دیتا فلو چیست قابل ذکر است که  اگر قصد مهاجرت کاری به هر کشوری داشته باشید؛ از اول میبایست به معادل سازی سوابلق شغلی و مدارک تحصیلی  خود اقدام کنید تا در کشورمورد نظر مورد  تایید قرار گیرد . این نوع معادل سازی مدارک پزشکی در عمان بعد از گذشتن مرحله دیتافلو در بعضی  کشورها، به ویژه عمان انجام پذیر میباشد. . باید بیان کرد که کل مدارک تحصیلی، ریز نمرات و سوابق شغلی و گود استندینگ، گواهی کار، پروانه طبابت و دانشنامه، پروانه مطب و سایر اطلاعات در مورد درخواست کنند گان در قسمت  دیتافلو مورد بحث  و تحلیل به طور دقیق قرار می گیرند.   
در کل  اگر می خواهید بدانید دیتافلو چیست؟ قابل ذکر است که  دیتا فلو نوعی تاییدیه از سوی سازمان OMSQ امیباشد . و جهت میزانه قدرت درخواست کنندگان پزشکی میباشد .دادن مدرک مورد نظرجهت تایید بودن قسمتی ازالزامات استخدام جهت درخواست کندگان کار در این رشته‌های زمینه درمان و  بهداشت  در کشور عمان میباشد.

پرسشی که خیلی مورد توجه قرار میگیرد  این است که  قبل از اقدام به مهاجرت کاری به عمان به ذهن میرسد « مدارک لازم دیتافلو چیست؟ » میباشد.  در ادامه، پاسخ  این پرسش خواهیم پرداخت .انچه که دراین نوشتار به معادل سازی مدرک پزشکان در عمان و پرسش  دیتافلو چیست پرداختیم، قابل ذکر است که پزشکان جهت مهاجرت به انگلستان نیز نیاز به معادل سازی مدارک لازم است  اگر هدف  مهاجرت کاری به انگلستان و معادل سازی مدارک خود دارید؛ میتوانید جهت اطلاعات بیشتر به وب سایت دایانا مهاجر مراجعه کنید 

 

مدارک مورد نیاز جهت  دیتا فلو عمان به شرح زیر است:

 • مدارک دیتافلو عمان
 • گواهی اصل و ترجمه مدارک تحصیلی
 • گواهی اصلی و ترجمه سوابق کاری (در بازه ی پنج سال اخیر)
 • تاریخ دقیق شروع و پایان تحصیل
 • تاریخ دقیق شروع و پایان کار مربوطه
 • گواهی نداشتن سوء پیشینه (Good Standing)
 • تصویر شفاف  گذرنامه (passport)
 • اصل و ترجمه گواهی اشتغال
 • اصل و ترجمه مدارک هویتی

 

حقوق پزشکان درعمان ۲۰۲۲

انچه که بیان  شد  یکی از عوامل که باید مد نظر فرار گرفت در روش  کار پزشکان (Work steps of doctors) در عمان دیتا فلو میباشد. بعد خواهید دید که دیتافلو چیست ؟ یکی از با ارزشمندترین  نسخه هایی  که پزشکان ایرانی را تشویق  به استخدام در کشور عمان کرد است بیان میکنیم .

سطح درآمد پزشکان در کشور عمان بسته به محیط و جایگاه کار و هم چنین نوع مهاجرت آن ها مختلف میباشد. ؛ ولی در کل  حقوق پزشکان عمومی به طور متوسط بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ ریال عمان و برای پزشکان متخصص معادل ۱۸۰۰ تا ۲۵۰۰ ریال میباشد 

اگر  بخواهیم درآمد پزشکان در کشور عمان را به‌صورت دقیق بیان کنیم می توان گفت میزان  حقوق پزشکان در عمان (Average salary for Doctor in Oman) به شرح ذیل است:

 • حقوق و میزان آمد دندانپزشک در عمان از ۸۰۰ ریال تا ۱۰۰۰ ریال
 • درآمد پزشک عمومی در عمان ماهانه از ۹۰۰ ریال تا ۱۰۰۰ ریال عمان
 • درآمد پزشک متخصص در عمان درزمینه‌ی بیهوشی و اطفال  از ۱۸۰۰ ریال تا ۲۵۰۰ ریال
 • حقوق و درآمد پزشک متخصص در عمان در رشته ارتوپدی،قلب و  چشم و گوارش از ۲۱۰۰ ریال تا ۲۵۰۰ ریال
 • حقوق و درآمد پزشک متخصص زنان و زایمان در عمان از ۲۲۰۰ ریال تا ۳۰۰۰ ریال
 • حقوق و درآمد پزشک متخصص پوست در عمان از ۲۲۰۰ ریال تا ۳۰۰۰ ریال احتمال این را دارد که  درزمینهٔ کاشت مو تخصص و سابقه داشته باشد این حقوق به‌راحتی تا ۴۰۰۰ ریال می‌رسد.

جهت کسب اطلاعت بیشتر در این زمینه میتوانید به وب سایت ما در موسسه دایانا مهاجر مراجعه کنید. 

هزینه دیتافلو عمان
بعد از این که متجه شدید که دیتافلو عمان چیست؛ قابل ذکر است که که برای دیتافلو 2022 چه اندازه هزینه باید درنظر گرفت

بهتر است در نظر داشته باشید که هر یک ریال عمان معادل ۱.۶۰ دلار آمریکا میباشد از این رو، هزینه دیتافلو عمان (The cost of Oman Dataflow) برای ایرانیان معمولی میباشد. قابل ذکر میباشد که سطح  درآمد نیز در این کشور به دلیل ارزش بودن پول این کشور بسیار مطلوب میباشد، جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی حقوق متوسط در عمان، به درآمد در عمان میتوانید به وب سایت ما در موسسه دایانا مهاجر مراجعه فرماید.

مخارج دیتافلو عمان بستگی به تخصص و مدارک درخواست کنندگان دارد. میتوان مثال زد که درخواست کنندگان  دارای مدرک دکتری (PHD) نسبت به درخواست کنندگان  دارای مدرک لیسانس باید مخارج  بیشتری را پرداخت نمایند. همین دلیل میانگین  این هزینه مخارج  در میان تخصص های مختلف پزشکان فرق دارد .ولی هزینه دیتافلو عمان ۸۰ تا ۱5۰ ریال عمان میباشد.

 

آزمون پرومتریک عمان ۱۴۰۱
همانطور که میدانید در عین حال یشتر شغل های مورد نیاز کشور عمان پزشکی و پرستاری و پیرا پزشکی هستند. علاوه بر عمان dataflow، گذراندن امتحان پرومتریک (Prometric test) نیز جهت  این گروه جز لازم است. و مخارج امتحان  پرومتریک عمان را میبایست پرداخت شود.. پس از اطلاع از دیتافلو چیست؟ اگر می خواهید بدانید امتحان پرومتریک چیست در ادامه این نوشتار همراه ما باشید.

این امتحان  در واقع  برای تعیین صلاحیت مشاغل پزشکان درست شده است  و درعین حال در بیش از ۱۶۰ کشور جهان اجرامیشود  پزشکان ایرانان میبایست جهت شرکت در این امتحان  در عمان حضور داشته باشند و نمره مناسبی را بدست اورند. درواقع  در تعدادی از کشورها این امتحان اجرا می‌شود همانند: عمان و قطر و فیلیپین، سنگاپور، مالزی و…ولی درخواست کنندگان ایرانی کار در عمان باید امتحان پرومتریک را در عمان بدهند.

نمره مورد نظر در امتحان پرومتریک برای کار در کلینیک‌ها (در معدودی از موارد) در امتحان  پرومتریک ۵۰ از ۱۰۰ قابل‌ تایید قرار میگیرد . و برای بیمارستان‌ها عملاً نمره ۶۰ به بالا از ۱۰۰ را باید کسب نمایند.

مدت زمان ازمون  پرومتریک حدود ۲ الی ۲.۵ ساعت میباشد و دارای ۱۰۰ پرسش چهارگزینه‌ای با منابع مشخص است.

از اول  تمامی پزشکان که متقاضی ثبت‌نام درازمون پرومتریک عمان میباشند باید به‌صورت آنلاین در سایت پرومتریک عمان (Prometric Oman site) ثبت‌نام کنند که اینکار توسط کاریابی صورت میگیرد.

 

شرایط شرکت در امتحان پرومتریک به شرح زیر است:

 • اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید، قبل از امتحان باید اجازه آن را بگیرید
 • حداقل نیم ساعت قبل از شروع امتحان  در محل حاضر باشید زیرا در صورت دیر رسیدن کل مخارج  انجام‌شده سوخت میشود 
 • مدارک شناسایی شما باید همراهتان باشد ، هرگونه خط خوردگی مدارک ممکن است که باعث وارد نشدن درخواست کنندگان  به این امتحان گردد.
 • تلفن، تبلت، دارو و نوشیدنی به همراه نداشته باشید زیرا تا اخر جلسه از شما گرفته میشود و فقط در اخر جلسه به شما تحویل خواهند داد، زیرا در کل وقت امتحان به‌صورت تصویری کنترل خواهیبد شد 

شما می توانید منابع گونگونی برای متحان  پرومتریک پیدا کنید و با سرفصل های این امتحان  آشنا شوید ولی در کل امتحان پرومتریک تقریبا اسانتر میباشد قابل ذکر است  که کشور عمان متخصصین گوناگونی را دریافت میکند که کل  آن ها نیاز به شرکت در امتحان  پرومتریک دارند. جهت اطلاع از شرایط برخی از این تخصص ها در این نوشتار درزمینه  مهاجرت متخصص قلب به عمان ۲۰۲۲ و کار در عمان برای متخصص زنان ۲۰۲۲ میتوانید به وب سایت ما درموسسه دایانا مهاجر مراجعه کنید

 

 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top